Klima mosás nagynyomással
A klíma takarítása, tisztán tartása, ma már nem csak az éves kötelező karbantartás alkalmával áttörölgetett és spray-vel befújt tisztogatást jelenti.
Az elmúlt években többen használják a nyári hűtés mellett a téli fűtesük kiegészítésére, rásegítésére, és az erre alkalmas fűtésre optimalizált készülékeket pedig teljes értékű fő fűtési alternatívaként.
Ugyanúgy mint a gáz készülékeinket szezon előtt illik felkészíteni, kitakarítani, hogy az jobb hatásfokkal és biztonságosan tudjon üzemelni.
Ezek a kombi gázkészülékek esetén ( ami használati melegvizet készít és fűtünk is vele) kétszer annyi törődést és kétszer annyi karbantartást igényelnek. Szezon előtt és szezon végén.
Hasonló a helyzet klíma készülékeinkkel is. A nagy különbség az, hogy ebben az esetben közvetlen élettani hatása is van a tisztításnak, vagy annak elmulasztásának.
A belső levegő keringetése közben apró szálló por, a levegőben található bacilusok, a sötét párás helyen kialakulható penész, mind mind lerakódik a hőcserélő lamellái között és a mókuskeréken.
Természetesen ez függ attól hol élünk, mennyit használjuk a légkondicionálót, mennyit szellőztetünk stb., ezek függvényében lassabb vagy gyorsabb folyamat is tud lenni.
Az egészségre káros hatáson kívül, készülékünk veszít a hatékonyságából is, és akár költségesebb meghibásodáshoz is vezethet.
Mi minden esetben szétszereléssel kezdjük és így is végezzük a tisztítást. Persze csak óvatosan, mivel a sok szétszereléstől előbb utóbb félő, hogy valamelyik elem elfárad.
A mosózsákot felhejezzük a géptesre és amennyire lehet a burkolat mögé.
Az elektronikát külön letakarjuk, sok esetben áram alatt is végezhető a művelet.
Előszőr mindent átöblítünk, közben a kifolyó víz egy csövön keresztül távozik a felfogó edénybe.
Ezután a vegyszer felhodása jön. Ezzel mosunk is egyben és a keletkező habot állni hagyjuk kb. 10-15 percig, hogy kifejtse hatását.
Végül teljesen át lehet mosni az egész érintett területet, és a feloldott szennyeződéseket a nagynyomású vízsugárral szinte teljes egészében el lehet távolítani.
Ezután járatjuk a gépet, hogy leszárítsa magát.
Befejező lépésként az összeszerelés előtt egy illatosított fertőtlenítő spray-vel átfújjuk a hőcserélőt és a járókereket.
A karbantartás során természetesen a gép műszaki állapotát is ellenőrizzük, a gyártói előírások és szakmai szempontok alapján.
Mint pl. kötések, szivárgásellenőrzés, áramfelvétel, befújt levegő hőmérséklet, stb.
Hűtőközeg nyomás ellenőrzését csak indokolt esetben végezzük, ha az ügyfél vagy mi az ellenőrzés során valamilyen eltérést tapasztalunk az adatokban vagy a klíma működésében.
Természetesen az általunk telepített gépeket és előéletét, környezetét ismerjük, így azok esetében a kötelező karbantartást is magában foglalja az ár.